O nás

Ahoj Jmenuji se Martina Lingerová a tento rok je mi 36 let. S mým mužem se pět let věnujeme výrobě kabelek z kvalitní usně.

V naší zemy řemeslo řemeslo kterému se věnujeme téměř zaniklo. Většina škol bylo zrušeno, koželužny vytunelovány, rozkradeny, uzavřeny, továrny na výrobu strojů pro zpracování kůže potkal obdobný osud. Jen těch koželužen bylo u nás přes sto a svět měl z u nás produkovaných usní opravdu respekt. Dnes jich najdete jen pár z mého pohledu produkující výrobky špatně konkurující zahraničním koželužnám.  Stroje pro zpracování kůže České výroby byly špičkové, dodnes v mnoha firmách perfektně fungují. Ty zbytky, které občas někdo prodává jsou okamžitě pryč, protože ten kdo ví o co jde nechce jiné. Měl jsem možnost vidět nové stroje známých firem ze zahraničí a věřte nebo ne, ty naše stroj padesát let staré jsou mnohem promakanější. Jak smutné co z náší země postupně udělala blbost a nenažranost politiků, managerů.

Jsem hrdi na skutečnost, že se můžeme podílet na výrobě, ne jen překupu zboží z východu, jak můžete sledovat na stovkách tisíc eshopů a pomáhat ukazova světu, že se u nás jěště něco vyrábí společně s firmami v dalších oborech. Naše produkty nejsou levné, ale věřte, že milionáři nejseme a nikdy nebudeme :-). Práce je na každém výrobku opravdu hodně ikdyž to není často na první pohled zřejmé. Je velký rozdíl několika hodin ustřihnou kus kůže, slepit, sešít a udělat obdobný procest tak, aby se člověk za práci nemusel stydět. Stejně tak je to s kvalitou usně a dalších materiálů, které používáme. Není kůže jako kůže a já my nechceme používat laciné materiály. Na první pohled rozdíl nevidíte, ale na druhý a třetí již žasnete jak mohou být rozdíly obrovské. O vlastnostech, které viditelné nejsou ani nemluvě.

I z těchto důvodů se snažíme nabízet jiné výrobky a jinou kvalitu, než běžně dostupnou. Nejspíš děláme asi něco lehce dobře, protože každý měsíc na náš email přistanou desítky poptávek na naše výrobky ze zahraničí aniž bychom se snažilyl tímto směrem expandovat, nebo jen prezentovat.  Přes lákavou možnost prodávat výrobky o stovky procent dráž do boutique ve Francii a jiných zemý, se téměř výhradně zaměřuji na klienty České a Slovenské. Jsme v tomhle ohledu asi až lehce nesmyslně patrioti a zatím nemáme v umyslu tento stav měnit. Někdy je již značně únavné řešit stovky emailů každý měsíc, ale zatím to dáváme a pokusíme se vydržet, protože máme rádi osobní přístup alespon přes email. Těší nás, že naše produkty se pohybují hlavně u nás a bohatě my nám stačí, že se naši Čeští klienti při jednáních v zahraničí chlubí mými výrobky.
Tedy Českým výrobkem.

Tomas Lingerkožená peněženka

 

 

  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com